cs en
aktualizováno  15. 09. 2021

Windows

Ze sekce releases na githubu si stáhněte nejnovější verzi označenou win64, archiv rozbalte do libovolné složky a spusťte z ní aplikaci client64.exe. Dále viz Spuštění a připojení.

Spuštění aplikace může být systémem blokováno, protože sám nedokáže ověřit její původ. V zobrazeném dialogu může být potřeba kliknout na Další informace, aby se zobrazila volba Přesto spustit. Více k bezpečnosti viz níže.

Pokud by aplikace nefungovala správně, možná nemáte povolený Exkluzivní režim přístupu ke zvukovým zařízením. Ten je potřeba pro eliminaci zpoždění, způsobeného mícháním zvuku z různých aplikací. Do ukončení této aplikace proto nebude fungovat zvuk v ostatních aplikacích.

Pro instalaci nejsou potřeba administrátorská práva, stačí ji rozbalit.

Linux

Nainstalujte si balíček portaudio, poté si ze sekce releases na githubu stáhněte nejnovější verzi označenou linux64 a spusťte. Dále viz Spuštění a připojení.

MacOS

Tento systém sám nemám k dispozici a namísto spustitelného souboru aplikace proto zatím poskytuji jen automatizovaný skript, který aplikaci vytvoří ze zdrojového kódu. Instalace tak může trvat o něco déle.

Ze sekce releases na githubu si stáhněte skript install-mac.sh a uložte jej na plochu. Poté otevřete terminál a napište do něj následující dva řádky:

chmod +x Desktop/install-mac.sh
Desktop/install-mac.sh

Instalace bude pár minut trvat a nejspíš si během ní terminál vyžádá heslo, aby mohl instalovat aplikace. Po skončení by měla být na ploše ikona pro spuštění. Dále viz Spuštění a připojení.

Skript nainstaluje

Pro pozdější aktualizaci napište do terminálu:

virtual-choir-rehearsal-room/update.sh

Je bezpečné stažený soubor spustit?

Obecně je spouštění náhodných souborů z internetu nejčastějším způsobem, jak se do počítače nebo třeba celé firemní sítě může dostat škodlivý kód.
Je proto vhodné pečlivě zkontrolovat, že aplikaci stahujete ze správné adresy:

https://github.com/ondracek-lukas/virtual-choir-rehearsal-room/...

Věříte-li GitHubu a mně, je bezpečné soubor stažený z této adresy spustit.

V opačném případě máte možnost stáhnout si ze stejného webu zdrojový kód aplikace, jeho přečtením ověřit, že neobsahuje nic škodlivého, a poté si z něj aplikaci vytvořit sami.

Stejná obezřetnost je samozřejmě potřeba při stahování libovolných aplikací z internetu, jen často pochází od větších firem, které se tak jeví důvěryhodnější. Na druhou stranu nemusí být dostupný jejich zdrojový kód a vše je pak založeno opravdu jen na důvěře.